Lazerle Cilt Yenileme

Çeşitli cilt sorunlarını düzeltmek için en etkili yöntemin lazerle cilt yenileme yöntemleri olduğu yapılan araştırma ve çalışmalarla ortaya çıkarılmıştır. Cilt yenileme eski, yıpranmış cildi taze ve sağlıklı ciltle değiştirir. Bazı lazerler uygulama yapılacak tüm bölgeye lazer enerjisi verirler (bazı koşullar için iyi bir seçenek olabilir).

Bazı lazerler ise cildin uygulama yapılacak olan bölgesine kısmi bir şekilde lazer enerjisi verir (farklı koşullar için iyi bir seçenek olabilir).

Lazerle cilt yenileme medikal estetik alanında yeni ve başarı ile uygulanan bir metottur.Özellikle Yüz, boyun, göğüs ve ellerde oluşan yaşlanmaya bağlı izlerin yok edilmesi için kullanılan bir işlemdir. Cilt altındaki kollajen doku yapımını artırma prensibiyle etki etmektedir.Bu konuda bir çok lazer FDA onayı almıştır.

Lazerle Cilt Yenileme Nasıl Yapılır :

Bu amaçla öncelikli olarak Er-YAG lazerler kullanılmaktadır. Lazerle cilt yenilemede en üstten çok ince bir tabaka kaldırılarak cildin düzleştirilmesi ve aynı zamanda özel bir teknikle kollagen dokunun gerginleştirilmesi sağlanarak kırışıklıklar yok edilir.

Tedavi Sonrası :

Lazer ile tedavi edilen ciltte yeni kollagen doku oluşumu ve daha genç, su tutma yeteneği yüksek hücreler oluşarak cildin tazelik ve gerginlik kazandığı görülür. Girişimin süresi kişiden kişiye az farklılık göstermekle beraber ortalama 45dakikadır.

Derin Cilt Yüzey Yenilemesi

Epidermis ve dermiste oluşmuş kırışıklıkları, pigmente lezyonları ve diğer cilt bozukluklarını tam anlamıyla ortadan kaldıran daha agresif bir prosedürdür

Lazer Peeling

MicroLaserPeel – İş gücü kaybı yapmayan epidermiste sınırlı cilt yüzey yenileme, cilt tonunu, doku yapısını ve rengini yeniden sağlar ve cilde genç, sağlıklı bir görünüm ve parlaklık kazandırır

ProFractional Terapi Dermal dokunun derinliklerine girecek kanallar oluşturan mikro-ablazyonun (çeşitli patolojilerin tedavisinde ve yeni kollajen büyümesi oluşumunu için) etrafı tedavi edilmemiş cilt alanlarıyla çevrili olup, iş gücü kaybını en aza indirgemiştir.