Lazer ile Dövme Sildirme

Birçoğumuz heyecan ve hevesle ile yaptırdığımız dövmelerden bir süre sonra pişmanlık duyabilmektedir. Yada çeşitli sebeplerden dolayı dövmelerden kurtulmamız gerekebilir.

Lazer yöntemleriyle artık her gün farklı bir soruna çözüm bulunabiliyor.Seanslar şeklinde uygulanan bu tedavi yöntemi büyük oranda istenilen sonuç vermekle birlikte, tedavi sürecinin ne kadarlık bir zamana yayılacağı ise, yapılan dövmenin ne kadar zamandır cildinizde olduğuna göre değişmektedir.

Lazer ile Dövme Sildirme uygulaması dövmenin yapısına, yoğunluğuna, yapılma şekline, renkli olup olmamasına, yapılırken kullanılan materyale, kullanılan boya maddesine bağlı olarak değişir.

Seans süresi nedir?

Lazer ile Dövme Sildirme Uygulama seans süresi dövmenin büyüklüğüne, yoğunluğuna bağlı olarak değişir. Ortalama kibrit kutusu boyutundaki dövme silme uygulaması 15-20 dk sürer. Uygulama sonrasında kişi hekim önerileri ile hayatına döner.Seanslar 3-4 hafta aralıklarla uygulanır.

Seans ücreti nedir?

Seans ücretleri dövmenin yapı ve genişliğine bağlı olarak değişir.

Uygulama sonuçları nasıldır?

Lazer ile dövme sildirme uygulaması sonrasında dövme figürünün görülememesi, mevcut yazının okunmaması, figür temasının seçilememesi başarı kriteridir. Başarılı uygulamalar ile dövmenin görülmesine sebep olan boya maddesi parçalanmış ve vücuttan atılmıştır. Boya maddesinin olmaması kaynaklı olarak dövmenin görünebilirliği ortadan kalkar.Dövme Kısa bir süre önce yapılmışsa, dövmeden kurtulmak isteyen kişiler, belirli aralıklarla yapılacak olan lazer seanslarıyla sanki hiç dövme yaptırmamış gibi hayatına devam edebileceği gibi, dövme yaptıralı uzun süre olmuş kişiler ise o kadar şanslı olmamaktadır. Dövmenin yaşlı olması, boyanın vücuttan atılma süresini uzatacaktır.Yapılan Dövmenin rengi ile tenimizin rengi birbirine yakın ise, lazer ışınlarının farklı rengi algılaması zorlaşacağından bu durum tedavi sürecini olumsuz etkilemektedir.Yüzeysel Olarak yapılan bir dövmenin silinebilirliği, derin olan uygulamalara göre daha kısa süreli ve kesin olarak tedavi edilebilir

Lazer ile Dövme Sildirme Uygulaması kimlere uygulanmaz?

Lazer ile Dövme Sildirme Uygulaması hamilelere, çok ağır kalp ve şeker hastalığı olanlara, epilepsi hastalığı olanlara, uygulama bölgesinde deri hastalığı olanlara uygulama yapılmaz.

Lazer ile Dövme Sildirme Uygulamasının yan etkileri nedir?

Lazer ışığının dövme üzerine uygulanması ile uygulama bölgesinde kızarıklık, kabarıklık, yanma hissi görülebilir, bu şikayetler birkaç günde geriler. Bazı durumlarda kabuklanma ve kaşıntı hissi görülebilir.Lazer ile Dövme Sildirme Uygulamasından sonra dövme de koyulaşma, kabarma görülür, günler içerisinde dövmenin renginde açılma ve solma görülür. Uygulamadan 4 hafta sonra dövmenin son hali görülür.

Lazer ile Dövme Sildirme Uygulamasından önce öneriler

Doktor tarafından dövmenin yapısı, rengi, büyüklüğü değerlendirilir, gerekli durumlarda deneme uygulaması yapılır.Uygulamadan en az 2 hafta önce güneşlenilmemeli, solaryuma girilmemeli.

Lazer ile Dövme Sildirme Uygulamasından sonra öneriler

Uygulama sonrası dövme üzeri kapatılacaktır. Kapalı bölge 24 saat kapalı kalmalı su ile temas etmemesi sağlanmalıdır. 24 saat sonra açılabilir, sonrasında direkt güneşe maruziyetten korunmak gerekir. Uygulama bölgesi nemlendirici krem ile günlük olarak nemlendirilmeli, eğer kabuklanma olursa kabuklar kopartılmamalıdır.

Uygulama sonrası, tedavi bölgesinin en az 2 hafta güneşten korunmalı, solaryuma girilmemelidir.

Uygulama bölgesine en az 4 hafta başka kozmetik işlem (peeling gibi) yaptırılmamalı.

Sonuç olarak

Lazer ile Dövme Sildirme Uygulaması uzun zaman ve sabır gerektiren uygulamalardır hemen sonuçların ortaya çıkması beklenmemelidir. Uygulama sürecinde dövme üzerindeki değişimler yavaş olarak ortaya çıkacaktır.