Lazer Epilasyonda Neden Yüz Bölgesi En Sorunlu Bölgedir?

Lazer epilasyonda yüz bölgesi mutlaka vücuttan ayrı olarak değerlendirilmesi gereken bir bölgedir. Tedaviye başlama kararı düşünülerek verilmelidir.

Yüz tüyleri vücut tüylerine nazaran çok daha ince ve açık renklidir. Yüzdeki koyu renkli ve kalın kıllarda birkaç seans içinde incelecekleri için devam eden seanslarda tedavi daha da zorlaşacaktır. İnce ve açık renkli kıllar ısıyı iyi iletemeyecekleri için kıl kökü de fazla ısınmayacaktır. Bu da kıl köklerinde yeterince harabiyet oluşturmaz. Kalın ve siyah kıllar birkaç seanstan sonra bir kısmı biterken bir kısmı incelecek şekilde etkilenir.

Bunu ardından kıl kökleri sonuna kadar tedavi devam edecektir. Bu durum en az 10-12 seans sürer, bu sayının üzerine çıkma olasılığı çok yüksektir.Yüz bölgesi için seans sayısının fazla olması ve kısa aralıklarla olmasının sebebi kıl folikül sayısının diğer vücut bölgelerine göre fazla olması ve yüz bölgesinde hormonların kısa sürede etkili olmasıdır. Seans aralığı 1–1,5 ay arasında değişir. Vücutta olduğu gibi uygulama sonrası kızarıklık, kıl köklerinde hafif şişme olabilir, fakat geçicidir. Lazer Epilasyondan önce yüz temiz olmalı, makyaj, parfüm, krem ve benzeri maddeler temizlenmelidir.